dny: 103-091 090-081 080-071 070-051 050-041 040-035 034-025 024-020 019-015 014-010 009-005 004-000 kompletní fotogalerie

den 095

Do práce jsem se doberlil hned druhej den, ale pohoda celej tejden jsem tam byl na dvanáctou ale placenej od deseti :). Někdy dokonce člověk nemusí platit v buse :). Po tejdnu ledování a střídání barev už je kotník docela nacpatelnej do boty. Zítra snad vyměním slavnostně berle za hůl doktora House.

im00.jpg
za 24 dolců docela dobrej stromek

den 100

Včera jsem se rozloučil v práci. Už se mi to tu krátí, no. Dneska bylo docela pěkně, tak jsem pro vás nastřílel nějaký panorámátka. Stavil jsem se ve městě pro bágl na kolo a rozloučit se v druhý práci. Večer začalo vtipně sněžit :).

im00.jpg
todle se jen tak nevokouká

im00.jpg
rozloučil jsem se s kámošema ze skupiny ve který jsme začínali

im00.jpg
takhle to dopadá když maj měsíční jízdenky jen od prvního do 30. a já potřeboval od 15. do 15.

den 102

Po totální demontáži kola jsem ho do tý tašky překvapivě nacpal, obalil všema svejma hadrama a snad se mu nic nestane. Odpolko jsem vyrazil do Science Worldu, moc jsem od toho nečekal, ale davy dětí se nekonaly a hraček bylo habakuk.

im00.jpg
přízemí, hromada optickejch klamů, a stolečky s hlavolamama, obojího tak 30ks takže určitě i ty co neznáte. Pak tam byly mašinky na měření výskoku, síly stisku, balanc, šlapání, atd. U toho vždy jaký svaly co dělaj a nějakej ukazatel abyste mohli pokořovat rekordy

im00.jpg
první patro různý tématický místnosti, tohle je zrovna ekologická energie. Ukázky jak se dostává z vody, slunce, větru atd. pak tam byla místnost s dinosaurama, místnost se všema možnejma i nemožnejma hudebníma nástrojema, vše na vyzkoušení.

im00.jpg
fyzikální zákony hrou

im00.jpg
tady jste si mohli regulovat vodní výr

im00.jpg
tohle byl mazec, vypustili jste bublinu, ta stoupala nahoru a změnou tlaku jste ovlivňovali velikost bubliny (při tom stoupání)

im00.jpg

im00.jpg
termovize

druhý patro byl vychytávky typu lidský buňky, symetričnost obličeje, indikátor tepu, ukázka rentgenu, všecko luckusně vychytaný. No a ůplně nahoře ta kopule, jak můžete vidět na fotkách z venku, je OMN-IMAX kino, dostal jsem se na jeden příplatkovej filmík. Fakt mi to vyrazilo dech. Promítá se přes fish-eye čočku, takže máte pokrytý kompletní zornej úhel. Sto osumdesát v obou směrech, neskutečnej mazec. K tomu surround sound z 28 repráku o síle 10 000w. Jo je to promítaný uvnitř tý kopule (průměr 27m, to znamená na výšku je to vysoký jak barák), takže to fakt obklopí a člověk si připadá jako by tam byl doopravdy. Zvedal jsem si čelist upadlou z pantů. Tohle chci domů :). To bude asi vše, zejtra hajdy na letiště..

den 103

Na letišti jsem musel lehce přerovnat kufry abych se vešel do váhovýho limitu, ale nakonec pohoda. Cesta byla sice o dost kratší, ale o moderním velkým a pohodlným boingu jsem si mohl jen zdát. Žádná dotyková televize a zásuvka před každou sedačkou jako při cestě tam. Docela to luftHonza ale dohnal jílem, fakt suprový a dokonce jsme dostali kovový příbory :). Dával jsem pivní závody s dojčákama naproti. S holčinou vedle byl napohodu pokec, tak to docela uteklo. Celníci se doma nudily a ukazali zrovna na mě. Takže mi prošácli všecko a já pako jsem tam měl účtenky od kola a notebooku. Takže pane limit je 43O euro na osobu, což jste překročil, zaplatíte clo a dph. celkem mě zkásli o 11.250kč. Takže poučení pro ostatní, všechny krabice a účty zahodit a všechno mega poškrábat aby to nebylo nový, páč se s tím moc neserou. Taky jsem mohl odchytiti někoho, kdo nic neveze, aby mi půlku proclil no, ale jak jsem psal, ani jsem netušil, a už mě rabovali kufr. Hořké to zakončení v Čechách. No nic, jdu dohánět časovej posun.

im00.jpg

im00.jpg
vlevo moře, uprostřed centrum města

im00.jpg